Мъж излиза на верандата и гледа съседа му пие кафе в дворас и с Андре Агаси до един чудесен тенис корт. Пита го: "Комшу откога си пиеш кафето с Агаси?!" Съседа отговаря: "Абе званах златната жаба и ми изпълни желание." Хукнал съседа надолу лъм гьола за жабата, а съседа викнал подире му: "Внимавай, че не дочува нещо тази жаба!!".
Меднал човекът хванал жабата и казал: "Искам цялата ми къща да е Злато!!". Жабата казала: "Добре де, готово. Днес си петият, който ме хваща и съм уморена. Готов си! Пускай ме!". Хукнал човекът към дома и какво да види... вдорът и къщата му потънали във вода и кал, истинско блато. Той викнал на съседа: "Абе комшу, каква е тази работа искаш къщата ми да е злато а тя блато?!?!?!" Съседа отговорил: "Аз ти казах, че не дочува, ама ти избяга надолу... Да не мислиш, че съм искал голям ТЕНИС..."
11 часа през нощта. Един мъж се обажда в "Справки" и пита:
- Абе, кога отварят магазина за алкохол на ъгъла?
Отговаря му жена:
- Вие вече сте пиян, лягайте си!
1 часа, същата нощ. Мъжът отново се обажда в "Справки" и казва (още по сънливо):
- Моля ви се, бе, кажете кога отваря магазина за алкохол на ъгъла!?
Жената отговаря:
- Не мога да ви кажа господине. Довиждане!
4 часа сутринта. Пияният мъж се обажда в "Справки" и пита (но вече толкова е пил, че почти не му се разбират думите):
- Кога, кажете ми много ви моля, ще отворят магазина за алкохол на ъгъла???
Жената леко сърдито отговаря:
- Но моля ви се, все някога ще го отворят и ще можете да влезете съвсем спокойно!
Мъжът казва изненадано:
- Aма аз не искам да вляза, а да изляза!