Иванчо към майка си:
- Мамо, днес директорът на училището ме извика и ме попита имам ли по-малки братя и сестри. Казах му, че нямам.
- Правилно си отговорил. А той какво каза?
- Нищо, само че много се радва...
- Келнер, когато дойдох, ми казахте, че няма риба, а на господина там сервирате!
- Вярно е, но когато вие поръчвахте другият господин ей там още не беше си върнал порцията!