Поръчва си клиент пържола в ресторантче. Гледа, че келнера носи чиния и държи с пръст пържолата.
- Келенер! Защо ми държите пържолата с пръст?
- Не искам пак да падне на пода...
Решили горските животни да си пийнат и изпратили стоножката да им купи водка от ресторанта. Чакали я цял ден и тя дошла чак вечерта.
- Защо се забави толкова? - наобиколили я всички.
- Ами на вратата на ресторанта имаше табела: "Изтривайте си краката!"