Домакинята:
- Ама моля ви, не си тръгвайте толкова рано! Вижте какъв проливен дъжд вали навън! Останете да вечеряте с нас!
- А какво имате за вечеря?
- Макарони на фурна.
- Благодаря... Май не вали толкова силно...
Решили горските животни да си пийнат и изпратили стоножката да им купи водка от ресторанта. Чакали я цял ден и тя дошла чак вечерта.
- Защо се забави толкова? - наобиколили я всички.
- Ами на вратата на ресторанта имаше табела: "Изтривайте си краката!"