Знаете ли кое е нещото, без което никой не може на света? Не не е храната,не е и водата... и въздуха не е... Това е приятелството!!! За какво ти е да се храниш, ако нямаш истински приятели? За какво ти е да пиеш, когато няма с кой да се почерпиш? За какво ти е да дишаш, когато живота е безмислен без приятелството? Ценете приятелите си и не позволявайте на малките неща да ви разделят...
Сър Джон бил безкрайно влюбен в лейди Мери. Всяка сутрин той минавал на белия си кон под прозорците на нейния замък, но тя дори не го забелязвала. Един ден той боядисал коня си в зелено, отправил се към дома на възлюбената си и си мислел: "Когато лейди Мери ме види ще възкликне:
- Сър Джон, какъв зелен кон имате! - а аз ще й отвърна:
- Да, но аз Ви обичам!"
Щом стигнал до замъка, на прозореца се показала лейди Мери и извикала:
- Сър Джон, аз Ви обичам!
- Да, ама я виж какъв зелен кон имам!