Ловят си двама рибари - приятели риба, ама всичко им еднакво - въдици, корда, кукички, стръв… всичко. Обаче единият хваща риба след риба, а другия - нищо.
Разменят си местата след известно време, но няма ефект… Тогава втория отива при този дето хваща риба след риба и го пита:
- Абе приятел, кажи каква е тайната… уж всичко ни е еднакво а виж какво става.
- Сега ще ти обясня как се прави - казва първият - значи като се събудя сутрин и поглеждам в кой крачол ми е увиснал и ако е в левия - хвърлям въдицата наляво, ако е в десния - надясно…
- Добре де, ами аз като се събудя и ми е изправен… накъде да хвърлям?
- Лелеее, ти какво правиш тука тогава?
Засрамена от разкритието, че се готви да прати дъщерите си в швейцарско училище вместо в британско, йоркската херцогиня решила да помогне с нещо на местното общинско училище. Зарадваният директор я помолил да съдийства на футболен мач.
Десет минути след началото на играта херцогинята забелязала, че едно от момчетата е съвсем само далеч от другите играчи. Тя го попитала дали е добре, но момчето само кимнало. След още десет минути херцогинята пак го попитала, но момчето настояло, че няма проблем.
- А защо стоиш съвсем сам? Защо не се включваш в играта?
- Защото съм вратар! - изсумтяло момчето.