Мъж чука на вратата на рая. Показва се един ангел и го пита:
- Какво искаш?
- Как какво? Искам в рая!
- А направил ли си нещо добро, че да искаш в рая?
- ...Ами да. Веднъж гледам няколко хулигани обират една жена на улицата. Отидох при тартора им и му ударих един в лицето.
- Браво на теб! Браво! А кога беше това?
- Само преди две минутки.
Две змии си пълзят. По едно време едната казала задавено: "Како ма, ние отровни ли сме?" "Не"- отвърнала другата.
" Ох, слава Богу, щото си прехапах езика!"