Лунна нощ. На пейка в парка седят влюбени.
- Обичаш ли ме?
- Да.
Целуват се.
- Обещават ли да се ожениш за мен?
- Да.
Целуват се.
- А палто от норки ще ми купиш ли?
- Не.
- Помисли още веднъж. Такава мацка да изпуснеш...
Спрели те едно такси и се качили. Сядат и мълчат. След пет минути шофьорът пита:
- Момчета, вие кво, да не сте се надрусали?
- Как разбра?
- Ми как, седите ми тука тримата на предната седалка и си мълчите...