Нещастен зет, борчага, решил да се отърве от тъща си.
Приятелите му го посъветвали.
- За да изглежда като злополука, купи й един Москвич на старо - ще се пребие с него.
След няколко дни тъщата потрошила Москвича, но без даже да се натърти.
- Ще ти трябва нещо по-бързичко - рекли приятелите. Вземи една Лада, сигурна работа!
След три дни срещат нещастния зет - печален.
- Какво става?
- И Ладата потроши! А на нея - нищо!
- Братче - рекли добрите приятели, ще трябва да се бръкнеш - вземи един ягуар, да ти е мирна главата!
След още три дни срещнали вече бившия зет - целият в траур, но ухилен до ушите.
- Изяде я! - викнал отдалече борчагата. Три дни я яде, ягуарът му с ягуар, но до шушка я изяде!
Един човек умрял в болницата и го закарали в моргата.На следващата сутрин патоанатома отишъл ,за да направи аутопсия.Тъкмо започнал и мъртвеца се събудил.Доктора се стреснал,а човека казал:
-Добро утро!
Патоанатома ужасен се хванал за главата и извикал:
-Ама как ,добро утро,не е истина това,та тук е моргата.
-Гутен морген тогава!-казал човека