Японец и българин си говорели за дължината на работното време. Японецът казва:
— Ние в Япония работим по осем часа – два за мене, два за Императора и четири за Япония.
Нашенецът:
— Ние у България бачкаме по два часа – щото нямаме император, па ни е през оная работа за Япония…
В едно кафе човек чете вестник. След малко започва внимателно да откъсва някаква статия. Съседът му го пита:
- Нещо за изборите?
- Не. Някакъв тип рязнал с бръснач гърлото на жена си, защото редовно му пребърквала джобовете.
- Не разбирам защо ви е нужен такъв боклук.
- За да го сложа в някой от моите джобове...