Просяк:
- Не отминавайте, господине, един гладен човек ви моли за малка помощ...
Минувачът:
- Но защо не работите? Вие изглеждате здрав и силен!
Просякът:
- Да, но ако работя, ще изгладнявам много по-бързо...
В хотела сервитьорът любезничи със симпатична закусваща двойка - нали трябва да се заслужи бакшиша. Мъжът отговаря с нежелание на натрапника:
- Малко на ваканция, а?
- Да...
- А деца имате ли?
- Да...
- Решихте да ги оставите в къщи тоя път, а?
- Да...
- Колко е хубаво само двама без деца. Романтика!
- Да...
- А кой гледа децата?
- Жена ми...