Син адвокат се обръща към баща си, също адвокат:
- Тате, може да се гордееш с мене. Делото, което ти влачиш цели 20 години, аз го приключих.
- Простак с простак, аз с това дело те отгледах, мислех и внуци да отгледам, а ти взе, че го приключи.
Мъж влиза във фризьорски салон.
- Как да ви подстрижа? - пита фризьорката.
- Ами, малко е сложничко. Значи, искам отляво да ме острижете до кожа, отдясно да е на зиг заг, отзад да е на стълбичка и най-важното, точно ей тука, отгоре на главата (показва с пръст) искам да ми направите една дупка в косата...
- Съжалявам, но не мога да ви подстрижа така. - възмущава се фризьорката.
- Така ли? А миналия път как успяхте да го направите?!?