Студент по право стои пред професора. Оня му задава въпроса:"Що е грешка от юридическа гледна точка?"
- Грешка е да се възползваш от незнанието на друг и да му причиниш вреда.
- Дайте пример!
- Ето на! Например вие се възползвате от незнанието ми и ми пишете двойка.
Прибира се пиян мъж вкъщи, застава пред огледалото:
- Ти ли идваш при жена ми, докато аз пия, а? - замахва с ръка и чупи огледалото. - А сега си взимай очилата и се разкарай!!!