Студенка приказва с ректора преди изпита. Всички въпроси вече са уточнени, студенката става да си тръгва и задава последен въпрос:
- А някакви претенции да имате за облеклото - как да бъда облечена?
Ректора:
- За да вземите изпита - без облекло.
Едно детенце пита майка си:
-Мамо, вярно ли е, че щъркелът носи бебетата?
Майката отговаря:
-Да, миличко вярно е.
- А мамо, вярно ли е, че господ се грижи за нас и ни храни?
- Да вярно е.
- Мамо, а тогава за какво ни е татко вкъщи?