Пpистига японец в София. Посрещачите го питат:
- Трябва ли ви преводач?
- Hе, не трябва! Аз зная десет хиляди бъльгарска дума! - гоpдо
отвръща гостът. - Всичко е тук... (почуква с показалец по челото си) - в гъжа!
- Ало, народното събрание ли е?
- Да, кажете.
- Ами искам да питам какво ми трябва, за да стана депутат?
- Ти луд ли си?
- Да, някакви други условия има ли?