Иванчо пита татко си:
- Тате, защо всички мои приятели са 6-ти клас, а аз съм още в трети?
- Я не ме занимвай с глупости, ми сипи да пием по още една ракия!
Седят в бара англичанин, шотландец и ирландец, пият бира. Изведнъж на всеки в чашата паднала муха. Англичанинът гнусливо побутнал чашата настрана. Шотландецът извадил мухата и продължил да пие. Ирландецът хванал мухата и почнал да я тръска над чашата:
- Плюй ма, гад такава!