Войник обикаля бойното поле след кърваво сражение. Навсякъде трупове, стонове. Внезапно към него се примъква смъртно ранен и го моли:
- Моля те, приятел, застреляй ме!
Без да се замисля войникът изпразва един пълнител в ранения и бързо продължава напред, а зад гърба му глас:
- Мерси, братче…
Отива един на работа с насинено око. Колегите му веднага го питат:
- Какво е станало?
А насиненото око:
- Ами нали страдам от безсъние и понеже няма какво да правя през нощта понякога се обаждам в три сутринта на случаен номер да събудя някой и го питам: " Познай кой се обажда?"
- Е, и?
- Вчера един позна.