Вървял ловец през гората. Насреща му изскочил заек. Вдигнал пушката и гръмнал. От съседния храсталак също се чул гръм, от там излязъл друг ловец и двамата заспорили кой е убил заека. Накрая единият предложил:
- Хайде подред да се чукаме един друг и който изохка, губи заека.
Съгласил се другия и се навел. Бая се озорил, но стискал зъби и удържал. Като свършили казал:
- Хайде навеждай се, твой ред е!
- Виж какво - рекъл другия - Вземи заека, аз много охкам.
Отива един на работа с насинено око. Колегите му веднага го питат:
- Какво е станало?
А насиненото око:
- Ами нали страдам от безсъние и понеже няма какво да правя през нощта понякога се обаждам в три сутринта на случаен номер да събудя някой и го питам: " Познай кой се обажда?"
- Е, и?
- Вчера един позна.