Отива един в магазина.
- Дайте ми захар на бучки.
Продавачката му дава килограм обикновенна захар. Мъжът е възмутен:
- Аз исках на бучки!
- А това какво е? Какви са тези бучки?!
- Мънички!
- Как мина шофьорския изпит?
- Скъсаха ме.
- Мина на червено?
- Не, даже не потеглих.
- Какво? На задната седалка ли седна?
- Не, съвсем нормално. Седнах, нагласих си седалката, стегнах си колана...
- И?
- А после се обърнах към инспектора и казах - "И вас ви съветвам да се пристегнете".