Стар евреин едва диша на смъртния си одър. Внезапно отваря очи и казва на стоящия до него внук:
- Мони, замириса ми на пържена риба, донеси ми едно парченце, моля те.
Внукът се връща след няколко минути и казва:
- Баба каза, че не може. Била за погребението...
На оня свят се срещат двама електричара.
- Фаза? - съчувствено пита единият.
- Не, земя. - отговаря другият.
- Стига бе, земята не убива!
- Да, ама ако паднеш от електрическият стълб на главата си върху земята - убива и още как!