Човек звънял на шефа си, но на телефона се обадила жена му:
- Опасявам се, че той умря миналата седмица - обяснила тя.
На следващия ден човека пак се обадил и поискал да говори със шефа.
- Казах ти - отвърнала жената - умря миналата седмица.
На следващия ден той се обадил отново и пак поискал да говори със шефа си. Този път съпругата се разстроила и се разкрещяла:
- ДВА ПЪТИ ТИ КАЗАХ, ЧЕ МЪЖА МИ, ТВОЯ ШЕФ, УМРЯ ПОСЛЕДНАТА СЕДМИЦА! ЗАЩО ПРОДЪЛЖАВАШ ДА СЕ ОБАЖДАШ?
- Защото - отвърнал смеейки се - просто ми харесва да го чувам.
Тази фраза предизвиква различна реакция у различните хора. Учудване, недоумение, лека усмивка, саркастична усмивка, пълен хилеж...
А как реагирате на фразата:
"България - демократична, свободна, правова страна"?