Седяли двама пенсионера на една пейка в парка. Единят се оплакал на другия:
-Ех, наборе! Едно време, като хапнех едно парченце шоколад и после чуках по цяла нощ. А сега и цяла кутия шоколадови бонбони да изям...нищо не става!
Приятелят му го потупал съчувствено:
-Така е наборе, шоколада вече не го правят същия..
Момче закъснява след училище. Бащата го пита защо. Синът отговаря, че е помагал на възрастна жена да пресече улицата. Бащата го похвалва и му дава бонбон. На другия ден синът идва с няколко приятели.
- Тате, ние пак преведохме старицата през кръстовището.
Бащата им дал по една бонбон на всички. На третия ден дошъл сина с половината клас.
- Тате, преведохме старицата през кръстовището.
- А защо сте толкова много?
- Ами тя се съпротивляваше.