Одеса. Две бабички си говорят.
- Вчера на Дерибасовска паднал балкон, човек убил.....
- Ами да, навсякъде балкони, не може да мине човек! Кого е пребил?
- Абе някакъв евреин.
- Ами да, пълно с евреи, няма къде един балкон да падне!
Един човек влиза в кръчма и сяда на бара. Казва на бармана:
-Абе я сипи по едно докато не се е почнало.
Сипва му. Това се повтаря още много пъти. Бармънът се усъмнява и пита:
-Ти имаш ли толкова пари да си платиш?
-Опаа....Почна се!