Отишли 2 баби на гости на стара дружка - баба Мара, която имала склероза. Та поканила ги жената, седяли, седяли и бабата по едно време скочила и казала: "ех таз склероза, забравих да ви почерпя по един бонбон". Почерпила ги, след малко скочила пак и казала "Ама глей ква съм отвеяна, забравих да ви почерпя с бонбон". И така няколко пъти. Когато си тръгнали бабите, вече отвън на улицата, едната казала на другата: "Тая Мара хич я няма, и един бонбон не се сети да ни почерпи", а другата:"....че ти къде видя Мара"
В комисията по етика към лекарския съюз,е привикан психиатър и
2 санитари,за да дадат обяснение за системното си пиянство.
- Четях поговорки.Тъкмо бях прочел"И лудия бяга от пияния",
нахлуха двамата дежурни санитари преследвани от 60 пациенти.
Тримата се заключихме и се напихме с цел самоотбрана.Болните
чукаха по вратата.Като изпихме по бутилка разреден спирт,
излязохме лице в лице срещу врага.Ефекта беше поразителен.
Лудите се разбягаха по стаите си,а лидера им се самозавърза
в усмирителна риза.