Пациент:
- Не мога да дишам през носа...
Доктора:
- Дишайте през устата!
Пациент:
- Благодаря... Колко ви дължа?
Доктора:
- Десет лева...
- Докторе, боли ме и кръста като се навеждам...
- Не се навеждайте! Следващия!
Първи закон на вежливостта:
Избирайки нужния ви телефонен номер, поздравете, поговорете за времето, как е здравето, и чак тогава уточнете - това ли е номера, който ви трябва.