Мъж се прибира вкъщи след работа и пита жена си:
- Онова, жълтото в буркана в банята, е гел за коса, нали?
- Не, лепило за тапети.
- Тогава няма защо да се чудя, че в службата не можах да си сваля шапката.
Седи си един в кръчмата. Влиза един тичайки и вика:
- Пешо, там таковат жена ти!
Мъжът скача, тича навън и в този момент го блъска една кола.
Идвайки в съзнание в болницата си мисли:
"Много нервен съм станал, нито съм Пешо, нито съм женен!"