Един ден въликът поканил лисицата на тятър, но тя му отказала.
- Ти много псуваш и ще ме посрамиш пред другите...
- Няма, Лисо, ще говоря само за цветя!
Лисицата се съгласила и отишли на тятъра и вълкът гледа на неговото място седи заекът.
- Ей, Зайко, я се нарцис от тук, че такъв ще ти закарамфиля, та ще се обожуриш.
Кой как избира сладолед:
1. Мъжа:
- Имате ли сладолед?
- Да.
- Дайте ми един.
2. Жена:
- Имате ли сладолед на клечка с ягодов пълнеж, шоколадова глазура с кокосови стърготини?
- Не!
- Дайте един!
3. Дете:
- Имате ли сладолед за 50 стотинки?