Вълкът и мечката отворили сладкарница. В нея продавали само ягодови торти. Веднъж дошъл заекът и попитал:
- Имате ли торта с моркови?
Те му отговорили:
- Не!
Заекът идвал още няколко пъти и все питал за този вид торта. Накрая мечката и вълкът решили да направят и от нея. На следващия ден заекът пристигнал отново.
- Имате ли морковена торта?
- Да - отговорили в един глас собствениците.
- Нали е много гадна? - попитал заекът.
В кръчмата
Доню,бъзика Теню:
- Заизлизат ли ти косми по ушите и носа,вече си пътник!
Теню:
- Тъй сме ние расовите мъже!
Митю:
- Че аз кво да кажа,като имам и между пръстите на краката?