Срещат се мишката и лоса. Мишката на бегом отива зад лоса и въздъхва: - Хм добреее. После пак набегом се връща поглежда го в главата и отново с въздишка. - Хм не е добре това! и така няколко пъти. Лоса ядосано;
- К’во си ме заоглеждала и к’во е добре и к’во не нищо не разбирам ?
- Абе просто ми е интересно как е възможно да имаш такива големи топки, а в същото време и такива големи рога ?
Четирима поостарели джентълмени седят на игрището за голф и си спомнят:
- М-дааа, от година на година стиковете ми се струват все по-тежки и по-тежки, - казва единият.
- Ахаа, и разстоянието от дупка - до дупка става все по-голямо... - добавя другият.
- И хълмчетата са по-стръмни от едно време.. - казва третият.
Четвъртият, наслушал се на техните оплаквания ги прекъсва:
- Стига мрънкахте, бе! Радвайте се, че още сме от правилната страна на тревата...