Завършил един младеж Икономическия и постъпил на работа като помощник счетоводител.
На първия работен ден написал нещо на един лист, сложил го в горното чекмедже на бюрото си и го заключил.
Всеки ден идвайки на работа, отварял чекмеджето, поглеждал листчето и заключвал чекмеджето.
След двадесет години станал главен счетоводител и пак, идвайки на работа , отварял чекмеджето, поглеждал листчето и заключвал чекмеджето.
След още доста години починал и неговите подчинени веднага решили да видят какво пази в чекмеджето.
Отворили го, а вътре само един лист с четири думи:
"дебит-вляво, кредит-вдясно"...
Главния доктор прави визитация из болницата и в една от стаите неочаквано заварва пациент абсолютно гол.
- Вие в ред ли сте? Не знаете ли, че сега е визитацията?
- Докторе, аз чаках сестрата...