Отива веднъж Иванчо при майката на Марийка и казва:
- Лельо Ели, а пък аз таковах Марийка...
- Ааа, да сте мислили, сега щеш, не щеш, ще се ожениш за нея.
- Ма не, бе Лельо Ели, аз таковах Марийка... ударих я с лопатата .
Извикал хан Кубрат най-големия си син.
- Слушай сега, синко, я вземи от оня куп сега една съчка и я счупи.
Взел я той, и с лекота я натрошил на няколко места даже.
- А сега, вземи 3-4 клонки и се опитай да ги счупиш наведнъж.
Хваща нашия, понапънал мишци, но успял да ги строши.
- А сега, сине, пробвай да счупиш наведнъж всичките 20-тина клона от купчината...
Вдигнал ги нашият човек, напъвал, напъвал, пот му избила от челото, но накрая успял да ги скърши на коляното си.
- Еееей да ти се не види, абе тебе човек на нищо не може да те научи бе!!!