Един силно заекващ срещнал познат в болницата:
- З-з-здрасти, к-какво п-п-равиш т-тука?
- Ами... лекувам се.
- К-какво т-ти е?
- Хипертрофия на простатата.
- К-к-какво е п-пък т-това?
- Пикая така, както ти приказваш.
ЧБМ на всички!Добре дошла е, щом не ни забрави
и мартеничките за нас направи.
С усмивка ведра днес я поздравявам.
за "патерицата" се извинявам.Е бабче, ти нали ме знаеш
не се обиждай, че те обвинявах,
а сам да те посрещна аз пропуснах.
Почерпката за тебе си остава.Пък ти ще ни дариш с приятно време
да можем на разходка да поемем.
Да си дариме мартенички свежи.
да разцъфтят в сърцата ни надежди.