Един сляп,един глух и един гол седели в една пещера.По едно време слепият се обадил:
- Момчета виждам сенки...
Глухият казал:
- Аз пък чувам стъпки...
А голият казал:
- Спокойно момчета в джоба ми има пистолет...
Две блондинки станали свидетели на тежко престъпление и били извикани в полицията за разпознаване. Показали им снимка на главния заподозрян:
- Това не е той! - казала първата блондинка.
- По какво разбрахте? - попитал полицаят.
- Този на снимката има само едно око и едно ухо.
- Това е защото снимката е в профил.
Дошъл ред на втората блондинка.
- Това не е той! Този на снимката носи контактни лещи.
Полицаят бил изумен!
- Но как разбрахте? - попитал полицаят.
- Ами щом има едно ухо и едно око, как би могъл да носи очила?