Двама чукчи отиват на ЖП гарата в Москва да се прибират за Чукотка. Стигат на някакъв перон където има влак, виждат кондуктор и единия пита:
- Извинете тоя влак ще ме закара ли до Чукотка?
- Не - казал му кондуктора.
Тогава другия чукча питал:
- А мене?
Изпит по немски.Професорът:
-Съставете на немски изречението:
"Жабата скача по блатото"
Студентът:
-Айн момент.Дер жабата,по дер блатото,дер шляп,дер шляп,дер шляп!