При лекар идва пациент, чиято болест той не може да разпознае.
- Пушите ли, пита лекарят.
- Да!
- Е, значи оплакванията Ви се дължат на цигарите! Спрете да пушите!
След време идва друг пациент, също с неясна болест.
- Пушите ли, пита лекарят.
- Не! И не пия! Ходя по Витоша и дишам само чист въздух.
- Е, значи оплакванията Ви се дължат на чистия въздух! Никакъв чист въздух повече!
Баба Иванка поканила нейни две приятелки да пият по кафе. Когато те пристигнали при нея тя ги почерпила по кафе, но след като го изпили тя се сетила да ги почерпи по едно кафе. И така няколко пъти.След като двете и приятелки си тръгнали едната казала на другата:"Ей таз Иванка едно кафе не ни почерпи",а другата учудено отвърнала:"А-а коя беше тая Иванка" ?