Един ден Зайо Байо се разхолждал в гората и по пътя си срещнал странно животно.
- Какво си ти? - попитал Зайо.
- Мечкопор.
- Е как така мечкопор?!
- Ами срещнали се мечката и пора... харесали са се и...
По-нататък както си вървял и над него "Бжжжжжж"
- Какво си ти?
- Конска муха.
- Абе я не се засягай с мене!!!
- Ако знаеш как не ми се ходи на гости на съседите!
- Да не мислиш, че на мен ми се иска? Представяш ли си как ще се зарадват ако не отидем?
- Прав си! Да вървим!