В купето на луксозен влак пътуват англичанин, французин и наш Бай Ганьо. По едно време англичанинът, загледан през прозореца, казва:
- Моята Джоузефин е толкова изящна и грациозна, че ми напомня на английска хрътка.
След половин час се обажда французинът и нежно казва:
- Моята Жаклин е толкова пухкава, нежна и мила, че ми прилича на френска булонка.
Ганьо седял, въртял се и накрая, излизайки от купето, за да запали цигара, се обърнал към двамата господа и заявил:
- Абе и моята Мара е една кучка, ама баш каква порода е, не зная!
БАБА МАРТА Иде празник Баба Марта,
разновидност на хазарта -
купиш, кичиш шарени конци,
здраве да спечелиш се надяваш ти.Фокуси такива, който прави,
от злото може и да те избави.
но едва ли мартеничка на ръката
ще "позлати" на гаджето душата!Търговец хитро се подсмива,
бизнесът добре му се развива!
И друг "празник" наближава -
печалбата се умножава! Който иска да се заблуждава,
бързо мартенички да набавя!
Който иска здраве, благини -
БОГ ДА ГО БЛАГОСЛОВИ!Баба Марта се разнежила,
погледа премрежила,
веждите посмръщила,
силно запрегръщала.Много здраве, пролетни гъделчета и
усмивки!