Шеф към заместника:
- Онзи, който е с очилата, трябва да се уволни!
- Ама как - той е един от най-добрите ни служители! Голяма част от приходите на фирмата зависят от него!
- Наблюдавам го днес: - цял ден си гледа часовника!
- Така е! Три години събира пари за него!..
Новогодишно парти на коалицията.Организатор е бивш ватман.
Домакинът впива поглед в един от лидерите и пръв вдига тост:
- За много години,скъпи мой колега!
Поздравеният смутено забива поглед встрани, приятелката му го побутва:
- Споко де, има предвид колеги по трамвай.