Веднага след революцията в Русия през 1917 г. В. И. Ленин се разхожда по коридора в сградата на КПСС в Москва. Приближава се служител в партийния дом:
- Другарю Ленин, Христос възкресе!
- Благодаря!
След малко се задава втори служител:
- Другарю Ленин, Христос възкресе!
- Благодаря, вече ми доложиха.
Mарийка се оплаква на майка си:
- Мамо, пък Иванчо ми се подиграва че си нямам пишка, а пък той си имал.
- Не плачи мама, ти като пораснеш ще си имаш много, а той ще си остане с една.