Хлапе пита непознат във влака:
- Чичо, ти китаец ли си?
- Не.
- Ама китаец ли си?
- Не съм бе.
- Айде бе, кажи че си китаец?
- Не съм китаец като ти казвам...
- Ама как да не си китаец бе чичо...
- Добре де, китаец съм!
- Ами тогава защо не са ти дръпнати очите?
В час по литература:
- Краката на Дон Кихот се плъзгали по прашните испански улици, а главата му се реела в облаците, по обратна посока на часовниковата стрелка.