Трима вампири се уговарят да ходят до съседното село за кръв. Първият отива и след малко се връща.
- Братлета, не можах да намеря никаква кръв. Вторият отива и се връща след малко и казва:
- И аз не можах да намеря никаква кръв.
Отива третият и се връща след 5 минути и цялата му глава обляна в кръв и другите го питат:
- Братле, откаде намери тая кръв?
Той казва:
- Видяхте ли оня дерек ето там?
Те му рекли:
- ДА.
И той казал:
- Аз не го видях.
Мутра влиза в аптека.
- Какъв хляб имате?
Аптекарят учудено:
- Ама тук е аптека какъв хляб?
- Смееш да ми противоречиш? - и го смлял от бой.
На следващият ден мутрата пак идва.
- Какъв хляб имате?
- Казах ви вече, че не продаваме хляб.
- Ооооооо! - и още по як пердах.
На третия ден още при появяването на мутрата аптекарят започва да вади хляб изпод тезгяха.
- Ето "Добруджа", ето "Стара загора". Имаме ръжен, типов, франзели...
- Хляб има вече във всички аптеки. Покажи киселото мляко.