В институт тече изпит. Девойка тегли билет. Падат й се "Полимери".
Тя не знае нищо по въпроса, затова казва на професора:
- Не знам нищо по този въпрос.
Професорът:
- Добре, ще се раберем. Можете ли поне, да ми кажете името на един полимер?
Девойката мълчи.
Професорът:
- Имате ли си гадже?
- Имам!
- Ще ви помогна. Името на един полимер е подобно на името на това което правите вечер с гаджео си....
Девойката /възторжено/:
- Аааааа, ебонит...
Професорът:
- Иии направо с ебонита ..... преди ебонита няма ли целулоид...
Киркор и Гарабед нямали никакви пари. По това време се сменяли имената и Киркор предложил на Гарабед:
- Гарабед, айде да си сменим имената. Ще вземем по някой лев да си сколасаме пиенето.
Гарабед обаче бил по-недоверчив и пратил Киркор първи да си смени името. Минал обяд, станало вечер, а Киркор още го нямало. Накрая се появил. Гарабед скочил:
-Аре бе, къде се бавиш, колко пари ти дадоха?
-Ех...Вие арменците, само за пари мислите!