Из дневника на корнет Оболенски: "На третия ден пристигнахме в градчето Н.
Изпихме всичкото шампанско и коняка в местната кръчма. Изебахме всичките модистки в заведението на мадам Жози, потрошихме стъклата на кметството.
Вчера изпихме всичкия самогон, кметството го изгорихме, от кръчмата и от заведението на мадам Жози са останали само стените, надупили сме светските дами и монахините.
Обаче днес сутринта в полка пристигна поручик Ржевски и настана един разврат..."
В Софийския централен затвор. Надзирател към затворниците:
- Искам всичко да свети! Утре ще дойде министъра на МВР!
Затворниците ехидно:
- Най-после, време му беше! Колко годинки ще лежи?
Надзирателят:
- Стига глупости! Министърът иска да се погрижи, че на бившия министър ще му е добре тук!