Мъжът се прибира рано сутринта и жена му го удря с дебело дърво. Когато мъжът идва на себе си, жената му казва:
- Извинявай, скъпи, че те ударих. Бях забравила, че си нощна смяна на работа...
- Защо хората са повече от маймуните? - пита учителката Марийка.
- Не знам, - отговаря Марийка.
- А аз знам, - вдига ръка Иванчо. - Трудно се такова на дърветата.