Вървяли си две блондинки и стигнали до брега на една река. Стоели втренчени в отсрещният бряг и едната промълвила:
- Е-е-е-е-ех! Сега ако бях брюнетка, щях да знам какво да направя, за да премина отсреща.
Другата:
- Аз пък ако бях мъж, щях да знам к’во да напра’я...
И изведнъж се появило едно дяволче и им изпълнило желанията. Тая която се е превъплътила на брюнетка, се разсъблякла демонстративно и влязла в реката, и я преплувала. А тази която се преобразила на мъж се огледала, огледала и преминала отсреща по най-близкия мост...
Майка слага детето си да спи, но то плаче.
Пее му приспивна песен - то пак плаче.
Пее му още една - продължава да плаче.
Пее трета, четвърта... Накрая детето отваря очи и казва:
- Мамо, аз разбирам, че ти се пее, но искам да поспя.