Отиват мъж и жена в магазина. Той остава в колата, а тя влиза да пазарува. Не й стигат парите… Излиза, а да колата стои циганка и проси от мъжа й "за хляб на децата". Жената я изблъсква:
- Нищо не можеш като хората. Учи се!
Пъха ръка през прозореца:
- Дай 100 лева!!!
Мъжът й, естествено, й дава пари. Представете си очите на циганката…
Полицаи се явяват на тест за интелегентност.
Влиза първия и го питат :
- Какво е това - черно, кожено, с подметка и с връзки ?
Чудил се полицаят но така и не намерил отговора .
- Отговора е обувка ! - му казали от комисията и го изгонили. Излязъл полицаят навън и казал на следващия :
- Да знаеш отговора е обувка .
Влязъл следващият и го запитали :
- Какво е това - гадно, зелено, крякащо и с брадавици , живее в блатата ?
Замислил се полицаят, накрая попитал :
- Има ли връзки ?
- Не !?
- Значи е САБО !!!