Един човек един ден седнал в един бар. До тук нищо странно, но със себе си той водел един щраус и едно мокро до кости коте. Седнал човекът на бара и си поръчал уиски. Изпил го и заплатил за него точно сумата, която барманът цитирал.
До тук, колкото и да е странно, все ще се преживее, но с тия точни пари... барманът започнал да се нервира. След като на няколко пъти човека плащал ама съвсем точна сума, барманът не издържал и го попитал:
- Абе къФ cи ти, бе? Не стига, че си водиш в заведението и щрауса и котката ами и на ’сичкото отгоре 10 стотинки бакшиш не остави поне веднъж...
- Остави се - въздъхнал човекът - наскоро хванах златната рибка.
Сторило му се на бармана, че нещо няма връзка, но като чул за златната рибка и се оживил:
- И кво си поръча?
- Ами не гледаш ли? - горчиво риторично запитал човека - Дългокрако пиленце, с мокро котенце и всичко да ми е точно...
Срещнали се веднуж един юзър (Ю) и един Windows (W)
Ю - Я да инсталираш новите драйвери на видеокартаат
(W) - А диск пъхна ли?
Ю - Пъхнах
(W) - А вълшебната думи4ка каза ли?
Ю - ОК
(W) - ОК ама не, Не мога да намеря необходимите файлове
Ю - Как ето ги под носа ти!!!
(W) Къде?
Ю - на диска!!
(W) - на кой ?
Ю - На Е:
(W) - няма такув диск
Ю - А защо под ДОС има?
(W) - Това не е мой проблем.
Ю - а как да сложа драйеверите
(W) - А защо са ти драйвери? Та ти нямаш видео карта
Ю - Не може да бъде!!
(W) - Истина ти казвам
Ю - а аудио има ли?
(W) - и аудио няма
Ю - а какво има?
(W)- има джойстик
Ю - никога не съм имал...
(W) Аз по ги разбирам тия неща
Ю - ХМ, а пук аз си мислех да купувам
(W)- Видя ли какво щеше да правиш без мен