Болен излиза от кабинета на лекаря и пред вратата среща свой приятел:
- Ка-какво т-т-и е?
- Хипертрофия на простата.
- Ка-ак-кво е т-т-ова?
- Ами пикая така, както ти говориш.
Двама чукчи се загубили в тайгата. Единят попитал:
- Какво ще правим - ще викаме или ще стреляме?
- Дай да стреляме - предложил другият.
Стреляли, стреляли, никой не се обадил. Продължили да вървят. Свечерило се. Единият пак попитал:
- Какво ще правим - ще викаме или ще стреляме?
- Дай да викаме, защото ми свършиха стрелите...