Шотландец влиза в затвора. Съкилийниците го разпитват:
- За какво си тук?
- Обрах един бижутериен магазин. Счупих витрината с една тухла и обрах всички скъпоценности.
- И те хванаха на място?
- Не, после ме хванаха. Като се върнах за тухлата.
- Господин началник, моля да ме освободите от работа след обяд!
- Защо?
- Баба е много тежко болна.
- Баба ти, май се разболява на всеки футболен мач?
- Може би имате право. И аз започнах да я подозирам.