- Не ти ли се струва, че сме се заблудили? - обръща се жена към мъжа си, който е зад кормилото.
- Защо мислиш така?
- Ами преди половин час прегазихме същото това куче…
Пациент при психиатъра:
- Докторе, все един и същ сън имам - след мен тича Наполеон и непрекъснато моли за автограф. Не разбирам, мания за величие или мания за преследване имам?