Срещат се двама старци, които не са се виждали отдавна. От приказка на приказка единият казва:
- А помниш ли едно време как се състезавахме кой ще се изпикае по-надалеч? Я да опитаме пак.
Застават до пътя и почват. По едно време единия се обажда:
- Ех, старост-нерадост... Не мога вече като едно време. Улучих си обувките.
А другия казва:
- Значи печелиш.
В кабинета на лекар влиза жена и влачи за ръка малката си дъщеричка:
- Докторе, виж дъщеря ми! Не мислиш ли, че лицето й изглежда малко глупаво, а и тази странна усмивка, която не слиза от него....
Докторът оглежда хубаво детето и казва:
- Госпожо, следващият път, опитайте да й връзвате плитките малко по-хлабаво....