Пътували двама пътници в общо купе. По някое си време единият казал на другия:
- Ти си китаец!
- Не съм китаец - отговорил спътникът му.
- Китаец си!
- Не съм, бе!
- Китаец си!
- Е добре де, китаец съм - писнало му на човечеца и се съгласил.
- Тогава защо не са ти дръпнати очите?
Върви зайо байо през гората, целия окървавен. Среща го вълка и го пита:
- Я? Зайо, какво е станало с тебе, защо си целия в кръв?
- Ох, вълчо, вървя си аз, среща ме Баба Меца и като ме видя такъв пухкав и мекичък и ме използва за дамска превръзка.
На следващия месец вълка среща бухала из гората, целия в кръв и го пита:
- На къде така бухльо, целия си в кръв?
- Абе, мерака ми е да набарам заека! Да вземе да каже на Баба Меца, че превръзките с крилца били по-добри!